6TH ANNUAL HAWAII BEACH VOLLEYBALL PREP STATE CHAMPIONSHIPS

NOVEMBER 17-18, 2018

WAIKIKI QUEEN'S BEACH

FINAL RESULTS ARE POSTED ON THE USA NATIONAL BEACH RANKING SITE

 

CLICK HERE FOR POINTS AND RANKING

BOYS VARSITY 1ST PLACE WINNERS SHEA SUZUMOTO / KAWAI HONG (PUNAHOU) AND 2ND PLACE WINNERS JACK DEUCHAR / NOA HAINE (PUNAHOU)
GIRLS VARSITY 1ST PLACE WINNERS KEONILEI AKANA / JORDYN NICHOLS (KAMEHAMEHA-KAPALAMA) AND 2ND PLACE WINNERS KEMI CHUNG / SAMANTHA OKANO (PUNAHOU)
BOYS JV 1ST PLACE WINNERS WILLIAM (TYLER) RUSSELL / FRANK (THOMAS) RUSSELL (SEABURY) AND 2ND PLACE WINNERS TEKE BOWER / KEEGAN AU YUEN (PUNAHOU)
GIRLS JV 1ST PLACE WINNERS HIE LOUI / JACLYN MATIAS (PUNAHOU) AND 2ND PLACE WINNERS INDIGO CLARKE / PHOENIX CLARKE (PUNAHOU)

 LIST OF REGISTERED TEAMS (61) 

 

GIRLS VARSITY

  1. JORDYN NICHOLS / KEONILEI AKANA (KAMEHAMEHA-KAPALAMA)
  2. MILEINA SNIFFEN / SEVILLA LEUTENEKER (SEABURY HALL)
  3. ELSA RADOVAN / CECILIA FENTON (DAMIEN)
  4. COLBY-SAVANNAH HARDIE / ENJOLIQUE HUGHES (MAKUA LANI CHRISTIAN ACADEMY)
  5. PARKER LEWIS / AMY RUSSELL (HAWAII PREPARATORY ACADEMY)
  6. DELSIE NAKASHIMA / MAYA HAMAOKA (KALANI)
  7. SOPHIA BENNETT / ISABEL BENNETT (SEABURY HALL)
  8. ALEXIA WACHER / JAYLYNN NIHIPALI (KAISER)
  9. KATELYN KAMEI / LUNA SUZUKI (ST. ANDREWS PRIORY)
  10. MAKENZIE FA'AMAUSILI-CACOULIDIS / ALISSA BAUTISTA (SACRED HEARTS ACADEMY)
  11. KANANIMAULOA PACKER / JORDAN BARDOUCHE (HONOLULU WALDORF SCHOOL)
  12. ANNIKA STAMMBERGER / JESSE CORALLE (KING KEKAULIKE)
  13. VANESSA COLLING / LEINA'ALA ELWIN (ROOSEVELT)
  14. PULELEHUA KEB / KAYANA MOSSMAN (KAISER)
  15. LAURYN MAKAENA / KAMELE KAI (KALAHEO)
  16. ASHLEY CARO / ANELA OMEROD (ROOSEVELT)
  17. KEMI CHUNG / SAMANTHA OKANO (PUNAHOU)
  18. KYLIE WOLFF / BRYNN DENIS (KALAHEO)
  19. LINDSEY ADOLPHO / MELODEE SCHULTE (CASTLE)
  20. ANTONIA ZIZZI / NADIA KOANUI (KAMEHAMEHA-KAPALAMA)
  21. SYDNIE SAMBUENO / MAKENNA KINSLER (LA PIETRA)
  22. MEHANA LEAFCHILD / ALEAH LIILII (PUNAHOU)
  23. HEIPUA TAUTUA'A / CHERISH BORGE (WAIANAE)
  24. CARLEE CANNELLA / ANUHEA KAOHI (KAMEHAMEHA-KAPALAMA)

BOYS VARSITY

  1. CRUSE AEA / MATTHEW SAFFERY (KAMEHEMEHA-KAPALAMA)
  2. KAIPONO BENSON / KAHOKU BENSON (MAKUA LANI CHRISTIAN ACADEMY)
  3. KEONI THIIM / MICAH MATSUDA (KALANI)
  4. AIDAN TUNE / XANDER PINK (PUNAHOU)
  5. LIAM YORK / TYLER WEMPLE (KALAHEO)
  6. NOA HAINE / JACK DEUCHAR (PUNAHOU)
  7. KIRAN COSTA / ROCKET AHUNA (KAPAA)
  8. SHEA SUZUMOTO / KAWAI HONG (PUNAHOU)
  9. TY HEELY / KAINA ALVAREZ (IOLANI)
  10. MAKUA MARUMOTO / JESUS GARCIA (ST. FRANCIS)
  11. EZRA BARNES / CALEB KAOPUIKI (WAIANAE0
  12. JOSIAH KAAA / CHRISTMAS TOGIAI (KAMEHAMEHA-KAPALAMA)
  13. EZRA EVAIMALO / GANNON CHINEN (KAMEHAMEHA-KAPALAMA)
  14. CLAUDIO CLINI / DAVIS LAU (PUNAHOU)
  15. JUDE PAUULU / MICAH SALA (RADFORD)
  16. TORY KATO / ALRICK BONCATO (MILILANI)
  17. REYN MIYAZAWA / KOLTEN SOON (MID-PACIFIC)
  18. KEALII PETERSON / AIDAN KOANUI (RADFORD)
  19. ASHTON ASHIMINE / KAHEA KAMALANI (KAISER)
  20. COLE FUKUMITSU / MAX SLAUGHTER (MOANALUA)

GIRLS JV

  1. KATE YOSHIMOTO / SYDNEY AOKI (PUNAHOU)
  2. JENESIS RIOS / KAHIAU KAALELE (KAMEHAMEHA-KAPALAMA)
  3. HIE LOUI / JACLYN MATIAS (PUNAHOU)
  4. EMI ERICKSON / KASSIDY CHUN (PUNAHOU)
  5. AVA AHOKOVI / TANEA LOA (PUNAHOU)
  6. DORTHEA YOAKUM / AVA ALTWIES (HONOLULU WALDORF SCHOOL)
  7. ZOE SLAUGHTER / KELIA GIUSTA (MOANALUA)
  8. INDIGO CLARKE / PHOENIX CLARKE (PUNAHOU)
  9. SENNA ROBERTS-NAVARRO / KELSIE BOTHOF (WAIMANALO INTERMEDIATE)
  10. KRISTEN CHUN / PENINA VAIMAONA (PUNAHOU)
  11. HAITI TAUTUA'A / GRACE FIASEU (WAIANAE INTERMEDIATE)

BOYS JV

  1. KEKAI ROMANOWSKI / KALA ROMANOWSKI (PUNAHOU)
  2. TYLER RUSSELL / THOMAS RUSSELL (SEABURY HALL)
  3. TEKE BOWER / KEEGAN AU YUEN (PUNAHOU)
  4. DYLAN OLIVA / LAIAKEA HIRAHARA (KAMEHAMEHA-KAPALAMA)
  5. HUNTER ERICKSON / JACK MCMANUS (PUNAHOU)
  6. RILEY HAINE / BRAYDON SIMMONS (PUNAHOU)