THE ZIPPY'S 5TH ANNUAL HAWAI'I PREP BEACH VOLLEYBALL STATE CHAMPIONSHIPS

 

NOVEMBER 18 & 19, 2017

All participants must be USAV members.  USAV Medical Release Form and One-Event Membership form must be turned in at check-in.

FINAL RESULTS

 

BOYS VARSITY (GOLD BRACKET)

     1.  JAMESON MCKIBBIN / RYAN WILCOX  (PUNAHOU)

     2,  KANA'I AKANA / ALAKA'I TODD  (PUNAHOU)

     3.  KAHEA KAMALANI / JON STANLEY JR.  (KAISER)

     3.  SHEA SUZUMOTO / RYAN HONG  (PUNAHOU)

     5.  KALA'I LEOPOLDO / MAX SLAUGHTER  (MOANALUA)

     5.  ETHAN PRESEAULT / ASHTON KUBO (SEABURY HALL)

     5.  CRUSE AEA / MATTHEW SAFFERY (KAMEHAMEHA)

     5.  DAVIS LAU / CLAUDIO (PUNAHOU)

 

BOYS VARSITY (SILVER BRACKET)

     1.  MITCHELL MARABELLA / COLE HOGLAND (IOLANI)

     2.  NATHANIEL JOHNSON / TRENT MATSUBA (MOANALUA)

     3.  DUNCAN CLARK / COLE FUKUMITSU (MOANALUA)

     3.  CHAD OSHIRO / DESTIN TAKENAKA-AMODO (MARYKNOLL)

     5.  BLAZE KAHIKINA / CALEB KAOPUIKI (WAIANAE)

     5.  KEONI THIIM / LARSON TUILETA (KALANI)

     5.  BARRON PAIKAI / MAKOA KANEAIKALA (MARYKNOLL)

     5.  LIAM YORK / TYLER WEMPLE (KALAHEO)

     9.  ERIC SCHLITZKUS / CAMERON REIMER (PEARL CITY)

     9.  ROBBIE ALLEN / CONNOR MCINERNEY (PUNAHOU)

 

GIRLS VARSITY (GOLD BRACKET)

     1.  SAVANA GREENE / ARIA MCCOMBER (PUNAHOU)

     2.  JORDYN NICHOLS / ALEEYAH GALDEIRA (KAMEHAMEHA)

     3.  ALYSSA MURAOKA / KAMALANI KEKO'OLANI (MID PACIFIC)

     3.  KASSIDY BATES / IZABELLA SAKODA (IOLANI)

     5.  ELLA CONNOR / SEVILLA LEUTENEKER (SEABURY HALL)

     5.  HA'AHULA CRISOSTOMO / EMILY DULANEY (MOANALUA)

     5.  JESSICA AKIONA / SYDNIE SAMBUENO (LA PIETRA)

     5.  BAILEY DARNELL / SHANIECE STEER (RADFORD)

     9.  ASIA JHUN / MAYA HAMAOKA (KALANI)

     9.  JERICA VELE / SARYIAH KAHAKAI (FARRINGTON)

     9.  ISABELLE BAUER / SHEENA YOSHIOKA (PUNAHOU)

     9.  BRYNN DENIS / LOUISE "WEEZEY" SINGLEHURST (KALAHEO)

     9.  LAUREN PAU-DE SANTOS / VANESSA COLLING (ROOSEVELT)

     9.  SIERRA GALLAGHER / SYDNEY "KAHEA" AEA (KAMEHAMEHA)

     9.  RYANNE "COOKIE" BURNETT / TATE LUTU (SACRED HEARTS)

     9.  LINDSEY ADOLPHO / TIARI HOOKANO (CASTLE)

 

GIRLS VARSITY (SILVER BRACKET)

     1.  CHANDLER COWELL / KIANA CORREA (KING KEKAULIKE)

     2.  EMMA PORTER / SHYLA SATO (MID PACIFIC)

     3.  ALISSA BAUTISTA / MAKENZIE FA'AMAUSILI CACOULIDIS (SACRED HEARTS)

     3.  MALIE MCCLURE / KAYLIE AKIONA (KAMEHAMEHA)

     5.  CECILIA FENTON / ELSA RADOVAN (DAMIEN)

     5.  SIERRA SAGUCIO / LEEZA ANN HORIKAMI (ROOSEVELT)

     5.  FHYENNE FILISI / KIARI GIER (MARYKNOLL)

     5.  AMY WARRINGTON / MELIA NISHIMURA (MID PACIFIC)

     9.  JORDAN SKIEF / LAURYN PATRIZIO (CAMPBELL)

     9.  ARIANA BRACERO / KANA WALKER (KAISER)

 

BOYS JUNIOR VARSITY

     1.  LARS ANDERSEN / REYN MIYAZAWA (MID PACIFIC)

     2.  XANDER PINK / AIDEN TUNE (PUNAHOU)

     3.  LUCAS BIONDI / NOA HAINE (PUNAHOU)

     3.  TYLER RUSSELL / THOMAS RUSSELL (SEABURY HALL)

     5.  ROMAN "KALA" ROMANOWSKI / VAN ?KEKAI" ROMANOWSKI (PUNAHOU)

 

GIRLS JUNIOR VARSITY (GOLD BRACKET)

     1.  REBECCA SAKODA / MEGAN NISHIMURA (IOLANI)

     2.  SAMANTHA OKANO / HIE LOUI (PUNAHOU)

     3.  AMY ROSE RUSSELL / MILEINA SNIFFEN (SEABURY HALL)

     3.  VICTORIA MARTINS / JESSE CORALLE (KING KEKAULIKE)

 

GIRLS JUNIOR VARSITY (SILVER BRACKET)

     1.  CHEVELLE WAGNER-CHUN / HEIPUA TAUTUA'A (WAIANAE)

     2.  ANELA OMEROD / LEINA'ALA ELWIN (ROOSEVELT)

     3.  MADISON WILLIAMS / DAIZLYNN CABACUNGAN (MOANALUA)

     3.  JAYLYNN NIHIPALI / ALEXA WACKER (KAISER)

 

GIRLS JUNIOR VARSITY (BRONZE BRACKET)

     1.  CHRISTIAN CRISTOBAL / ERIN GOYA (MID PACIFIC)

     2.  RILEY SKIEF / CHRISTIE ONATO (OUR LADY OF PERPETUAL HOPE)

     3.  CHARISSA KAU / JENNA KIM (ROOSEVELT)

     3.  JESSICA YAMAMOTO / ASJA DEAI (HAWAII BAPTIST ACADEMY)

 

CLICK HERE FOR RESULTS.