2017 DUKE'S OCEANFEST

JUNIOR BEACH DOUBLES

SATURDAY, 08/26/17

QUEEN'S BEACH WAIKIKI

 

Join us in celebrating this very special event as it honors Duke Kahanamoku, an Olympic medalist, ambassador of aloha, and one of the early pioneer players of beach volleyball in Hawaii.  

GIRLS 12U - 1ST PLACE WINNERS AVA AHOKOVI / LELEAPAOO KRUG AND 2ND PLACE WINNERS KALEINANI WATSON / JAYLISSAH KALAOLA
GIRLS 14U - 1ST PLACE WINNERS HALO YOSHIOKA / ISABELLA IOSUA AND 2ND PLACE WINNERS SENNA ROBERTS-NAVARRO / KELSIE BOTHOF
GIRLS 16U - 1ST PLACE WINNERS HEIPUA TAUTUA'A / CHEVELLE WAGNER-CHUN AND 2ND PLACE WINNERS SAMANTHA OKANO / CECILIA FENTON
GIRLS 18U - 1ST PLACE WINNERS TEIANA CATALDO / KASSIDY BATES AND 2ND PLACE WINNERS SIERRA GALLAGHER / ALEEYAH GALDEIRA
BOYS 12U - 1ST PLACE WINNERS EMANUELE (KAHALE) CLINI / JAMES SAFFERY AND 2ND PLACE WINNERS ELIJAH SMITH / KANALU AKANA
BOYS 14U - 1ST PLACE WINNERS RILEY HAINE / XANDER PINK AND KEAUKAIOKAIWI THOMPSON / AIDAN TUNE
BOYS 16U - 1ST PLACE WINNERS MATTHEW SAFFERY / KOLTEN SOON AND 2ND PLACE WINNERS JACK DEUCHAR / MICAH LOOK
BOYS 18U - 1ST PLACE WINNERS JAMESON MCKIBBIN / RYAN WILCOX AND 2ND PLACE WINNERS DVIS LAU / ALAKAI TODD

FINAL RESULTS

 

GIRLS 12U

​  1.  AVA AHOKOVI / LELEAPAOO KRUG

  2.  KALENANI WATSON / JAYLISSAH KALAOLA

  3.  SHAYNA QUENGA / KAIPOLEIMAMO MOORE

  3.  KYLIE KONRAI / ALANA KAMAILE

  5.  MELISA GIONSON / TYRENE PETERSON

  5.  TERANI PIERCE / MARLAYINA MASANI

  5.  KILA BROWN / DESIRAE BASUIL

  5.  SHAYLA LACAMIENTO / MADISON BARICAUA

  9.  OHANNA TEIXEIRA / ALIYA HOFHERR SANDERS

 

GIRLS 14U

  1.  HALO YOSHIKI / ISABELLE IOSUA

  2.  SENNA ROBERTS-NAVARRO / KELSIE BOTHOF

  3.  JORDAN BARDOUCHE / CASEY CARO

  3.  PHOENIX CLARKE / INDIGO CLARKE

  5.  ALIZE PRATT / CAITLIN WATUMULL

  5.  KALIKOKUKAHIAKAWAI SCHILLING / KEELY-ANNE BRENNAN

 

GIRLS 16U

  1.  HEIPUA TAUTUA'A / CHEVELLE WAGNER-CHUN

  2.  SAMANTHA OKANO / CECILIA FENTON

  3.  KAYLIE AKIONA / ANUHEA KAOHI

  3.  LINDSEY ADOLPHO / TIARA HOOKANO

  5.  JAZLYN QUENGA / ELSA RADOVAN

 

GIRLS 18U

  1.  TEIANA CATALDO / KASSIDY BATES

  2.  SIERRA GALLAGHER / ALEEYAH GALDEIRA

  3.  LEIANA LEONG / KAYA MELCHOR

  3.  SYDNIE SAMBUENO / JESSICA AKIONA

 

BOYS 12U

  1.  EMANUELE (KAHALE) CLINI / JAMES SAFFERY

  2.  ELIJAH SMITH / KANALU AKANA

  3.  BRODY BADHAM / ALEXANDER DUDGEON

  3.  HUNTER ERICKSON / FORD LYONS

 

BOYS 14U

  1.  RILEY HAINE / XANDER PINK

  2.  KEAUKAIOKAIWI THOMPSON / AIDAN TUNE

  3.  MAKOA KANEAIAKALA / BARRON PAIKAI

  3.  ROMAN (KALA) ROMANOWSKI / VAN (KEKAI) ROMANOWSKI

  5.  COLE CUSTODIO / JOSEPH SELF

  5.  KEEGAN AU YUEN / TEKE BOWER

 

BOYS 16U

  1.  MATTHEW SAFFERY / KOLTEN SOON

  2.  JACK DEUCHAR / MICAH LOOK

  3.  NOA HAINE / LUCAS BIONDI

  3.  BRAYDON SIMMONS / BRAXDON SIMMONS

  5.  MAKUA MARUMOTO / SIMON PHILLIPS

  5.  JAYSEN MATSUMOTO / MIKAJA DART

 

BOYS 18U

  1.  JAMESON MCKIBBIN / RYAN WILCOX

  2.  DAVIS LAU / ALAKAI TODD

  3.  SHEA SUZUMOTO / RYAN HONG

  3.  LARS ANDERSEN / COLE PENDER

  5.  KEALII PETERSON / JESUS GARCIA

  5.  HAUOLIKAUKALIOKALANAKILA STURM / BLAZE KAHIKINA

  5.  COLE ARCENEAUX / COLE MAUSOLF

  5.  COLE HOGLAND / MITCHELL MARABELLA