2017 ALOHA REGION BEACH SERIES

MARCH 19, 2017

14U GIRLS - 1ST PLACE WINNERS ALYSSA MURAOKA / TAYLI IKENAGA AND 2ND PLACE WINNERS SAMANTHA OKANO / HIE LOUI

14U BOYS - 1ST PLACE WINNERS CRUSE AEA / LARS ANDERSEN AND 2ND PLACE WINNERS NOA HAINE / RILEY HAINE

16U GIRLS 1ST PLACE WINNERS ANGELENE-TORI KEKOOLANI / MOANA TO'OTO'O AND 2ND PLACE WINNES CARLEE CANNELLA / KAILEY SUEZAKI

18U GIRLS 1ST PLACE WINNERS PERI GREEN /MAPUHOLA SEKONA AND 2ND PLACE WINNERS SAVANA GREENE / JHENNA GABRIEL

18U BOYS 1ST PLACE WINNERS ROGER CHEN / DENZYALE-JORDAN SAMUELU AND 2ND PLACE WINNERS SILA FUIAVA / TROY SPACEK

FINAL RESULTS

 

14U GIRLS

  1. ALYSSA MURAOKA / TAYLI IKENAGA
  2. SAMANTHA OKANO / HIE LOUI
  3. HAYLIE MARUMOTO / JORDAN BARDOUCHE
  4. CHYLER AIWOHI / ALANA ACOSTA-CABANLET

14U BOYS

  1. CRUSE AEA / LARS ANDERSEN
  2. NOA HAINE / RILEY HAINE
  3. XANDER PINK / KEAUKAIOKAIWI THOMPSON
  4. LUCAS BIONDI / BRYCE KIM
  5. KANALU AKANA / AIDAN TUNE
  6. KANA'I NAPUELUA-AH YEE / KEEGAN AU YUEN

16U GIRLS

        1. ANGELENE-TORI KEKOOLANI / MOANA TO'OTO'O

        2. CARLEE CANNELLA / KAILEY SUEZAKI

        3. ANUHEA KAOHI / KALENA KEAUNUI

        4. RYANNE BURNETT / LEIANA LEONG

        5. CECILIA FENTON / LINDSEY ADOLPHO5

        5. CASEY CARO / ASHLEY CARO

        5. TEVA LEONI / AISLEN BACALSO

        5. SHAIANNE CAMBRA / TIARA HOOKANO

        9. MAYA HAMAOKA / LEEZA ANN HORIKAMI

 

18U GIRLS

        1. PERI GREEN / MAPUHOLA SEKONA

        2. SAVANA GREENE / JHENNA GABRIEL

        3. HANNAH TAVARES / ANIKA ANDERSON

        3. ALEEYAH GALDEIRA / JORDYN NICHOLS

        5. TAECIA AKANA / KARLIE ROSE K NIHOA KAANAANA

        5. HOPE CARTER / ALAINA PILANCA

        5. SAVANNAH NEVES / KAHUAKA'IHELE TILTON

        5. KASSIDY BATES / LAURIE MCGRATH

 

18U BOYS

  1. ROGER CHEN / DENZYALE-JORDAN SAMUELU
  2. SILA FUIAVA / TROY SPACEK
  3. SAMUEL PALOMPO / BRANDON RABANG

TEAM ENTRIES (as of 03/18/17)

 

12U BOYS

  1. KAINALU SHIRAISHI / COLBY FOURNIER

14U GIRLS

  1. SAMANTHA OKANO / HIE LOUI
  2. HAYLIE MARUMOTO / JORDAN BARDOUCHE
  3. NIVE TUILETA / JACLYN MATIAS
  4. CHYLER AIWOHI / ALANA ACOSTA-CABANLET

14U BOYS

  1. CRUSE AEA / LARS ANDERSEN
  2. XANDER PINK / KEAUKAIOKAIWI THOMPSON
  3. KANALU AKANA / AIDAN TUNE
  4. KANA'I NAPUELUA-AH YEE / KEEGAN AU YUEN

16U GIRLS

  1. ANUHEA KAOHI / KALENA KEAUNUI
  2. RYANNE BURNETT / LEIANA LEONG
  3. CECILIA FENTON / LINDSEY ADOLPHO
  4. ANGELENE-TORI KEKOOLANI / MOANA TO'OTO'O
  5. CARLEE CANELLA / KAILEY SUEZAKI
  6. MAYA HAMAOKA / LEEZA ANN HORIKAMI
  7. CASEY CARO / ASHLEY CARO
  8. ALYSSA MURAOKA / TAYLI IKENAGA
  9. TEVA LEONI / AISLEN BACALSO
  10. SHAIANNE CAMBRA / TIARA HOOKANO

18U GIRLS

  1. SAVANA GREENE / JHENNA GABRIEL
  2. TAECIA AKANA / KARLIE ROSE K NIHOA
  3. HANNAH TAVARES / ANIKA ANDERSON
  4. ALEEYAH GALDEIRA / JORDYN NICHOLS
  5. HOPE CARTER / ALAINA PILANCA
  6. SAVANNAH NEVES / KAHUAKA'IHELE TILTON
  7. PERI GREEN / MAPUHOLA SEKONA
  8. 8 KASSIDY BATES / LAURIE MCGRATH

18 BOYS

  1. SAMUEL PALOMPO / BRANDON RABANG (PENDING)
  2. ROGER CHEN / DENZYALE-JORDAN SAMUELU