2017 ALOHA REGION BEACH SERIES

APRIL 9, 2017

TIME CHANGE:  CHECK-IN 11AM - PLAY BY 12 NOON

GIRLS 12U - 1ST PLACE WINNERS CAITLIN WONG / DILAN CHOCK-MAKIYA AND 2ND PLACE WINNERS ALANA UEHARA / ANGELIA CALUCAG

GIRLS 14U - 1ST PLACE WINNERS SAMANTHA OKANO / HIE LOUI AND 2ND PLACE WINNERS CHRISTIAN CRISTOBAL / JORDYN-KELLI HAYASHI

GIRLS 16U - 1ST PLACE WINNERS CECILIA FENTON / LINDSEY ADOLPHO AND 2ND PLACE WINNERS KYLIE WOLFF / MARAH KOMAE

GIRLS 18U - 1ST PLACE WINNERS KAMALEIKUHALIA KRUG / KELII ARIA MCCOMBER AND 2ND PLACE WINNERS KASSIDY BATES / LAURIE MCGRATH

BOYS 12U - 1ST PLACE WINNERS KANALU AKANA / ELIJAH SMITH AND 2ND PLACE WINNERS EMANUELE KAHALE CLINI / JOHN MCMANUS

BOYS 16U - 1ST PLACE WINNERS CRUSE AEA / LARS ANDERSEN AND 2ND PLACE WINNERS NOA HAINE / RILEY HAINE

FINAL RESULTS

 

12U GIRLS

     1.  CAITLIN WONG / DILAN CHOCK-MAKIYA

     2.  ALANA UEHARA / ANGELIA CALUCAG

     3.  JORDYN SAGAPOUTELE / HAUMEA MARUMOTO

 

14U GIRLS

     1.  SAMANTHA OKANO / HIE LOUI

     2.  CHRISTIAN CRISTOBAL / JORDYN-KELLI HAYASHI

     3.  JORDAN BARDOUCHE / JESSICA YAMAMOTO

     4.  KELSIE BOTHOF / SENNA ROBERTS-NAVARRO

     5.  JORDAN KAGAWA / RYLEE IMADA

     5.  ALEXIS ELLIOTT / ISABELA BERRY

     5.  EMMA BEAVERS / LOGAN KANESHIRO

     5.  ALEXANDRA (LEXI) LIN / KANANIMAULOA PACKER

     5.  JUWLYZAE WILLIAMS / NADIA KOANUI

 

16U GIRLS

     1.  CECILIA FENTON / LINDSEY ADOLPHO

     2.  KYLIE WOLFF / MARAH KOMAE

     3.  ASHLEY CARO / CASEY CARO

     3.  RAINBEAU OLIVEIRA / COBY-SHAY IKENAGA

     5.  ELSA RADOVAN / HOKU CACHOLA

     5.  ANNA UEHARA / ALEXA WACKER

     5.  EMILY YOSHIMURA / ANNABELLA THORNBURY

     5.  JANA FUKUSHIMA / SONNY RODRIGUES

     9.  JAYLYNN NIHIPALI / DARCIE TANAKA

     9.  JIREH IMO / MADISON GOMBIO

     9.  LAUREN GEPPERT / TRINITY FIGUEROA

 

18U GIRLS

     1.  KAMALEIKUHALIA KRUG / KELII ARIA MCCOMBER

     2.  KASSIDY BATES / LAURIE MCGRATH

     3.  TYRA JOHNSON-OSHIRO / KEISHA SCHUTTE

     4.  HAILEY INGHAM / NIA RESONABLE

 

12U BOYS

     1.  KANALU AKANA / ELIJAH SMITH

     2.  EMANUELE (KAHALE) CLINI / JOHN MCMANUS

     3.  JUSTIN FRATARELLI / KAINALU SHIRAISHI

 

16U BOYS

     1.  CRUSE AEA / LARS ANDERSEN

     2.  NOA HAINE / RILEY HAINE

     3.  XANDER PINK / AIDAN TUNE

     4.  REYN MIYAZAWA / RIKU IWAI-KING

     5.  KEEGAN AU YUEN / KEAUKAIOKAIWI THOMPSON

     6.  ROMAN (KALA) ROMANOWSKI / VAN (KEKAI) ROMANOWSKI